Život je štěstí

19.3.2020

Milé kolegyně, vážení kolegové, milé návštěvnice a milí čtenáři našich webových stránek, 

včera jsem byla doma, kromě věcí běžných jsem šila roušky, jedním okem sledovala zprávy a různá prohlášení ……… což teď asi děláme všichni. Nechci psát o pocitech, které to v člověku vzbuzuje, spíš o tom, jak se k tomu všemu snažím přistupovat.

Dalajláma říká: LASKAVOST, JASNOST A POROZUMĚNÍ. Ano, buďme laskaví, nápomocní, vstřícní, nenechejme se zatáhnout do diskusí o tom, co kdo kde udělal špatně, ale všímejme si, co je dobré a správné, to mějme na mysli a s porozuměním a pokorou přistupujme ke všemu, co se děje.

Dneska ráno jsem přišla do práce a čekal na mě e-mail od paní Pokorníkové z Nadace Křižovatka. Bylo to poděkování za 4 darované monitory pro miminka, na které jsme se v KSK složili v naší předvánoční sbírce. V tu chvíli jsem si uvědomila, že běh světa se nezastavuje ani v časech „horších“. Někde jsou teď novopečené maminky a tatínkové, kteří se těší ze svého čerstvě narozeného miminka, které je pro ně středobodem světa. To ostatní, co se kolem děje, určitě vnímají (možná s obavami), ale určitě si o to víc uvědomují, jaké prožívají společné štěstí.

Věci, které se teď dějí, snad povedou k tomu, že lidé přehodnotí svoje životní priority, protože už VIDÍ, co je v jejich životech opravdu důležité. To nás všechny může nesmírně obohatit a vnést do našich životů hodně dobrých věcí. Kéž tomu tak je.

Děkuji a přeji Vám všem opravdu pohodový den.

Namasté

J. :-)