O společnosti

Společnost KSK Precise Motion, a.s. je výrobcem kuličkových šroubů a jiných přesných komponent, je celosvětově vyhledávaný partner výrobců strojů a zařízení. Tuto pozici si získala díky své spolehlivosti, vynikající kvalitě a dlouhodobě serióznímu přístupu ke každému zákazníkovi.

2024

Založení divize miniaturních kuličkových šroubů

V souvislosti s diverzifikací výrobního portfolia vznikla na začátku roku 2024 divize miniaturních kuličkových šroubů. Tento krok společnosti umožňuje přinášet širší a specializovanou škálu produktů přizpůsobenou individuálním potřebám zákazníků.
 

2016

Přejmenování na KSK Precise Motion, a.s.

V návaznosti na rozvoj obchodních aktivit v zahraničí došlo ke změně názvu společnosti na KSK Precise Motion, a.s.

2015

Rozšíření výrobních prostor do aktuální podoby 

Společnost neustále navyšuje objem přijatých objednávek a kuličkové šrouby dodává již do 42 zemí světa. Aby uspokojila zvyšující se poptávku, musela společnost rozšířit a reorganizovat výrobní prostory, aby co nejvíce zvýšila její výrobní kapacitu. Nová výstavba byla dokončena v roce 2015. Celková plocha společnosti od tohoto roku činí 8 800 m2.

2011

Změna majitele společnosti

V roce 2011 změnila společnost majitele. Ten vlastní společnost dodnes.

2000

Společnost začala s každoroční certifikací ISO 9001

Společnost Kuličkové šrouby Kuřim si již od začátku své existence plně uvědomovala důležitost dodržování nejvyšší možné kvality svých výrobků, aby si vybudovala stabilní místo na trhu. Vysoká úroveň systému kvality je již od roku 2000 každoročně certifikován dle standardu ISO 9001. V současné době platí systém řízení kvality dle EN ISO 9001:2008 certifikovaný společností TÜV NORD CERT GmbH. 

1997

Vznik samostatné společnosti Kuličkové šrouby Kuřim

Výroba kuličkových šroubů byla od počátku zaštiťována závodem TOS Kuřim. To se změnilo až v 90. letech, přesněji mezi lety 1996 a 1997, kdy proběhla privatizace a změnilo se uskupení společnosti. V roce 1996 se od TOS Kuřim odštěpila nová společnosti TOS Kuřim-KŠ a hned rok na to se společnost přejmenovala na Kuličkové šrouby Kuřim a začala tak být oficiálně samostatným subjektem.

1967

Počátek výroby kuličkových šroubů

Tradice výroby kuličkových šroubů v Kuřimi, potažmo v celé České republice, sahá až do roku 1967. Začátek výroby je úzce spjat s výrobou automatizovaných, číslicově řízených obráběcích strojů v 60. letech, které vyžadovaly vývoj dokonalejších konstrukčních prvků. Do té doby používané šrouby s kluzným závitem se kvůli své nízké mechanické účinnosti byly pro tento typ strojů nedostačující. Z toho důvodu byly postupně nahrazovány s kuličkovým závitem.